A napster kapcsán az év elején még a lehető legoptimistábban írtunk, kiemelve, hogy a DRM mentes zeneterjesztés egyre határozottabb elterjedését kihasználva az egyszer volt P2P óriás ismét komoly szerepet tölthet be, immár a legális zeneletöltési piacon.
A digitális zenepiac változási és fejlődési sebességét mi sem mutatja jobban, minthogy ezek, a néhány hónappal leírt mondatok mára teljességgel aktualitásukat vesztették, és a fő témát az jelenti, hogy a Napstert ki, mikor és milyen áron vásárolja majd meg.
A találgatásokat a cég május végi, első negyedéves gyorsjelentése indította be/újra, amelyben az előző évhez képest 6%al magasabb, 30.8 mlilió dolláros bevételekről számolt be. Mindez ugyanakkor nem volt elég a pozitív működési eredményhez (4.3 millió dolláros veszteség),még akkor is, hogyha ez az előző évinek kevesebb, mint a fele.
Az értékesítési adatok alapjában véve ugyancsak pozitív, 17%-os növekedést mutattak az előző évhez képest. Ugyanakkor egyre több Wall street-i elemző szerint a cég gyakorlatilag értéktelen. Az 1.5 dollár/részvény árfolyamon a cég megszüntetése/eladása jobb opciónak tűnik, mint ez életben tartása.
A legtöbb, részvénypiaci és zeneipari szakértő szerint ugyanis, a kockázati tőke a legígéretesebb zenei vállalkozásokba (last.fm, imeem, spiralfrog) mér befektetett, és ebbkl a körből a napster kimaradt, valószínűleg örökre. Mindemellett, az előfizetéses modellek klasszikus formája bármennyire is ígéretesen fejlődik, úgy tűnik nem tudja utolérni a teljesen ingyenes, hirdetés alapú szolgáltatások által nyújtott perspektívát.
A legfrissebb a Bloomberg's elemzői által publikált számítások alapján a Napster, több, alapvetően kockázati tőke befektetők által üzemeltetett/támogatott vállalat célpontja lehet. A legesélyesebbnek a JDC Capital érdekeltségébe tartozó eMusic tűnik , ugyanakkor sem a befektetői csoport, mind sem az eMusic képviselői sem voltak hajlandóak kommentálni a pénzpiaci értesüléseket.