A tartalmak tulajdonosai-a zene esetében a zenekiadók- minden eszközt megragadnak annak érdekében, hogy a tartalmaikért járó jussukat biztosítsák maguk számára. Ebbe természetesen beletartozik a legális zeneletöltés fizetős és nem fizetős formáinak jobban vagy kevésbé való támogatása, beletartozik (sajnos) a fájlcserélők, a fájlcserélés elleni megrögzött küzdelem, és beletartozik a különböző új, az illegális fájlcserét és a tartalmaik illegális használatát teljesen más oldalról való megközelítése is.
Ennek a direktívának az élharcosa a Warner Music, amely Jim Griffin-t kérte fel, hogy dolgozza ki, és egyeztesse le a szükséges piaci szereplőkkel azt a modellt, amely biztosítja a kiadók számára a tartalmaik felhasználásáért járó díjakat, úgy, hogy az ne a felhasználókat „büntesse”.
Griffin, a Progress & Freedom Alapítvány vendégeként, Aspenben tartott hosszú, és mélyreható beszédet arról, hogy a miért is oly fontos, hogy a jelenlegi, morálisan elítélhető zenefogyasztási szokások (e.g nem fizetés érte) megváltoztatása, és a zene monetizálása miért is kulcsfontosságú, nem csupán a zeneipar számára.